ACC 200 NEO POR TBL EFF 20X200MG

 
83 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost Externí sklad (dostupnost do 24 hod.)
SUKL 0162250
Objednávkový kód 24086
EAN 4030855506194
Dotaz k produktu
 
 

Popis:
Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 6 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět průdušek, hrtanu, průdušnice a chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.
Na doporučení lékaře, který určí i dávkování a délku léčby, se přípravek užívá u chronických zánětů průdušek, hrtanu, průdušnice, průduškového astmatu, bronchiolitidy (zánět průdušinek), mukoviscidózy (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), rozedmy plic, bronchiektázií (rozšíření průdušek), předoperačních a pooperačních stavů spojených s větší tvorbou vazkého hlenu v dýchacích cestách a při léčbě zánětu hrtanu, akutní i chronické sinusitidy (zánět vedlejších nosních dutin) a otitis media (zánět středního ucha) s výpotkem.

Složení:
Acetylcysteinum 200 mg v 1 šumivé tabletě
Kyselina askorbová (vitamin C), kyselina citronová, laktosa, mannitol, dihydrát citronanu sodného, hydrogenuhličitan sodný, sodná sůl sacharinu, ostružinové aroma.

Dávkování:
Pokud lékař neurčí jinak, užívá se ACC 200 obvykle v následujících dávkách:
Dospělí a mládež od 14 let: 3krát denně 1 šumivou tabletu (tj. 3krát 200 mg acetylcysteinu).
Děti mezi 6-14 lety: 2krát denně 1 šumivou tabletu (tj. 2krát 200 mg acetylcysteinu).

Délka léčby u středně těžkých onemocnění je 6 dní, u závažnějších případů dva týdny.

U mukoviscidózy a dalších onemocnění, u nichž je ACC 200 užíván pouze na doporučení lékaře, stanoví dávkování a délku léčby lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění. U chronických onemocnění může užívání přípravku trvat i několik měsíců.

Šumivé tablety se užívají po jídle, rozpuštěné ve vodě. Děti nad 6 let a dospělí použijí na rozpuštění tablety 100-120 ml vody.
Roztok se užívá brzy po rozpuštění tablety; protože však je přípravek stabilizován kyselinou askorbovou, je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablet, anebo tablety rozpustit v teplé vodě.

Upozornění: 
O vhodnosti současného užívání (podávání dítěti) ACC 200 a jiných léků se poraďte s lékařem.
Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin.
Pro diabetiky: 1 šumivá tableta obsahuje zanedbatelné množství stravitelných uhlohydrátů.
Účinek ACC 200 se projeví po 1-2 dnech užívání.

Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se projeví nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. V žádném případě však bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní.

Novorozencům a dětem do 6 měsíců věku je možno acetylcystein podávat pouze je-li to nezbytné a pod přímým lékařským dohledem.
Při předávkování nebo náhodném požití šumivých tablet dítětem se poraďte s lékařem.

 
Napište nám svůj dotaz