ANALERGIN 10x10MG TBL

 
71 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0202087
Objednávkový kód 14277
EAN 8594737069017
Značka 14277
Dotaz k produktu
 
 

PŘÍBALOVÁ INFORMACE:

ANALERGIN

(Cetirizini dihydrochloridum)

Potahované tablety

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI A VÝROBCE

IVAX Pharmaceuticals s.r.o., Ostravská 29, 747 70 Opava-Komárov, Česká republika

SLOŽENÍ

Léčivá látka

Cetirizini dihydrochloridum 10 mg v 1 potahované tabletě

Pomocné látky

Monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, magensium-stearát, potahová soustava Opadry Y-1-7000 bílá, která obsahuje hypromelosu, oxid titaničitý, makrogol 400.

INDIKAČNÍ SKUPINA

Antihistaminikum H1, antialergikum

CHARAKTERISTIKA

Cetirizin je vysoce účinné antihistaminikum s nízkým výskytem ospalosti při léčebných dávkách a s antialergickým působením. Tlumí časnou fázi alergické reakce a zároveň snižuje pohyb buněk zánětu a uvolňování působků během pozdní fáze alergické reakce. Vzhledem k prodlouženému účinku cetirizinu je možné ho podávat v jedné denní dávce.

INDIKACE

Analergin je určen k léčbě sezónní a celoroční alergické rýmy, alergického zánětu spojivek, svědění a kopřivky.

Přípravek je určen pro dospělé a děti od 6 let.

KONTRAINDIKACE

Přecitlivělost na některou ze složek přípravku.

Pro užívání Analerginu v těhotenství musí být zvlášť závažné důvody.

Cetirizin přechází do mateřského mléka, proto by ho neměly užívat kojící ženy.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se přechodně vyskytnout bolesti hlavy, ospalost,závratě, neklid, sucho v ústech a zažívací obtíže ( bolest v nadbřišku, nevolnost). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem. V ojedinělých případech se mohou vyskytnout projevy přecitlivělosti (kopřivka, otok měkkých tkání, dušnost). Při výskytu tohoto nežádoucího účinku přerušte užívání přípravku (podávání přípravku dítěti) a vyhledejte lékaře.

INTERAKCE

Interakce s jinými léčivy nejsou dosud známy. Nebyla prokázána interakce s alkoholem při hladině alkoholu v krvi 0,5 g/l. Přesto se během léčby nedoporučuje nadměrné požívání alkoholických nápojů.

DÁVKOVÁNÍ

Přesné dávkování určí vždy lékař. Dospělí užívají obvykle 1krát denně 1 tabletu, děti od 6 do 12 let 1/2 tablety 2krát denně nebo 1 tabletu 1krát denně

UPOZORNĚNÍ

Při doporučeném dávkování nebylo prokázáno ovlivnění pozornosti při řízení motorových vozidel a obsluze strojů. Přesto je doporučeno nepřekračovat doporučenou denní dávku, pokud budete řídit motorové vozidlo nebo vykonávat činnosti vyžadující zvýšenou pozornost.

Bez porady s lékařem neužívejte (nepodávejte dětem) přípravek Analergin déle než po dobu 7 dnů. Jestliže se do této doby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.

U nemocných s poruchami funkce ledvin se denní dávky obvykle snižují na polovinu.

Předávkování:

Předávkování (více než 5 tablet v jedné dávce) se může projevit ospalostí, u dětí i podrážděností a neklidem. Při předávkování je nutno (zvláště u dětí) okamžitě vyhledat lékaře. Specifický protilék není znám.

UCHOVÁVÁNÍ

Uchovávejte při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl chráněn před vlhkem.

VAROVÁNÍ

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

BALENÍ:

10 tablet

 
Napište nám svůj dotaz