ATARALGIN 20TBL

 
83 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0048888
Objednávkový kód 19938
EAN 8595112610015
Dotaz k produktu
 
 

Ataralgin se používá u dospělých k rychlé a účinné úlevě při bolestech různého původu, při bolestech hlavy, zubů, pohybového ústrojí, lze jej použít i při chřipkových onemocněních.

Charakteristika:

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol, guaifenezin a kofein. Paracetamol působí proti bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Guaifenezin zvyšuje protibolestivé účinky paracetamolu. Mimoto snižuje duševní a emoční napětí s pocitem úzkosti, má slabé zklidňující účinky a usnadňuje vykašlávání. Kofein zesiluje protibolestivé účinky, zejména u bolestí hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševní aktivitu. Protibolestivý účinek Ataralginu se projeví obvykle za 1/2-1 hodinu a trvá většinou 4 hodiny.

Výrobce:

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o., Praha, Česká republika

Držitel registračního rozhodnutí:

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o., Praha, Česká republika

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 325 mg, Guaifenesinum 130 mg, Coffeinum 70 mg v 1 tabletě.

Složení - pomocné látky:

Předželovaný škrob, polyvidon, sodná sůl karboxymetylcelulózy, stearin, stearan hořečnatý.

Indikační skupina:

Analgetikum.

Kontraindikace:

Ataralgin se nesmí používat při přecitlivělosti na některou složku přípravku, při těžším onemocnění ledvin, jater, při akutní žloutence, při poškození jater v důsledku alkoholismu, při současném užívání léků poškozujících játra, při myasthenia gravis a myasthenickém syndromu. Přípravek není vhodný pro děti.

Nežádoučí účinky:

Ataralgin v doporučeném dávkování vyvolává nežádoucí účinky jen zřídka. Mohou se vyskytnout kožní vyrážky nebo lehké zažívací obtíže jako nevolnost a zvracení. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte o dalším užívání přípravku s lékařem. Příznaky otravy po požití více tablet najednou se projeví pocitem nevolnosti, zvracením, slabostí, bušením srdce, bolestmi břicha; při předávkování ihned vyhledejte lékaře.

Interakce:

Účinky Ataralginu a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Jde především o kombinace vyšších dávek Ataralginu s léky olivňujícími játra, léky na uklidnění a léky uvolňujícími svalové napětí. V případě, že užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku s lékařem a bez porady s ním ho neužívejte. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Ataralginem žádné jiné volně prodejné léky. V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že užíváte Ataralgin.

Těhotenství a kojení:

Přípravek se neužívá v těhotenství a při kojení.

Dávkování:

Obvykle dospělí užívají při bolesti 1-2 tablety Ataralginu, dále podle potřeby několikrát denně (v intervalech nejméně 4 hodinových) do nejvyšší dávky 3-6 tablet denně.

Upozornění:

Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu bolestí, poraďte se s lékařem. Dlouhodobé užívání Ataralginu je možné pouze na doporučení lékaře. Během léčby s použitím Ataralginu není vhodné pít alkoholické nápoje. Při předávkování nebo náhodném požití více tablet Ataralginu dítětem ihned vyhledejte lékaře.

Uchovávání:

Přípravek uchovávejte v původním vnitřním obalu, při teplotě do 25 st. C, vnitřní obal uchovávat v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkem.

Varování:

Tablety Ataralgin nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Tablety Ataralgin musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Balení:

20 tablet.

 
Napište nám svůj dotaz