BEPANTHEN CARE UNG 30G

 
153 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
Objednávkový kód 26561
EAN 5908229301715
Dotaz k produktu
 
 

Hledáte kvalitní ochranu pro pokožku zadečku vašeho miminka? Kojíte a chcete předejít podráždění prsních bradavek? Bepanthen care mast je vhodná přímo pro vás.

Bepanthen care mast pomáhá chránit dětský zadeček před vznikem opruzení. Je vhodná pro každodenní péči, přispívá k posílení kožní bariéry, hydratuje a regeneruje pokožku.

Bepanthen Care Mast je šetrný přípravek pro přebalování každý den – napomáhá chránit namáhanou pokožku před vznikem opruzení. Zároveň pečuje o namáhané prsní bradavky kojících žen. Vyznačuje se regeneračním účinkem a díky svému složení je vhodná i pro velmi citlivou pokožku, a to dokonce i u předčasně narozených dětí.

 • neobsahuje konzervační přísady, parfémy, dezinfekční látky či barviva

 • lze ji proto používat pravidelně, aniž by hrozilo riziko podráždění pokožky

 • mast se lehce roztírá, je bez zápachu a pokožka ji velmi dobře snáší.

 • pomáhá zklidnit také suchou nebo podrážděnou pokožku

 • podporuje regeneraci suché a namáhané pokožky, a proto je vhodný i pro Vás.

Účinné látky/Složení:
Bepanthen Care Mast díky mastné konzistenci vytváří na pokožce dlouhodobě působící ochrannou vrstvu. Obsahuje kromě nealergizujícího masťového základu také 5 % panthenol (provitamín B5). Tato účinná látka posiluje přirozené regenerační procesy pokožky. Toto ocení hlavně maminky, které pečují o pokožku zadečku u svých malých dětí.

Použití:
Bepanthen Care Mast používejte vždy na čistou a suchou pokožku při každém přebalení.

Balení:
100 g.

 

Informace, které je dobré vědět

Péče o dětský zadeček:

Pokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, tzv. faldíků, kde se může snadno zapařit.

Ovšem největší pozornost musíme věnovat místům okolo zadečku, kde děťátko nosí převážnou část dne plenky. Moč a stolice v těchto místech dráždí jemnou dětskou pokožku a mohou vyvolat i zánět. Kůže při něm zčervená, nepřirozeně se leskne a přidává se bolestivý pocit pálení. Dítě je neklidné, často pláče, špatně spí, hůře přijímá potravu. Plenkový zánět kůže neboli opruzenina je pro miminko velmi stresující a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky.

 

Fakta o opruzeninách

 • postihují třetinu až polovinu malých dětí

 • vyskytují se převážně na zadečku a v jeho okolí

 • jsou bolestivé a nepříjemné

 • mohou změnit chování dítěte (může být plačtivé, neklidné, častěji se budí)

 

A jak lze dětskou pokožku ochránit?

Podle lékařů je péče o pokožku zadečku velmi důležitá. Riziko vzniku zarudnutí zadečku snížíme častou a pravidelnou výměnou plenek, pečlivým omýváním a následným důkladným osušením a ošetřením okolí zadečku ochrannou mastí. Je také nutné vyhnout se příliš dráždivým mýdlům a používat kvalitní prodyšné pleny. Předejít s jistotou plenkovému zánětu kůže nemůžeme nikdy, lze ale podstatně snížit pravděpodobnost, že se objeví právě u našeho dítěte.

 

Jak správně pečovat o pokožku zdravého zadečku?

 • pravidelným přebalováním

 • pečlivým omýváním zadečku a jeho okolí vodou

 • důkladným osušením dané oblasti

 • použitím ochranné masti při každém přebalení

 

Přes veškerou snahu maminek opruzeniny trápí třetinu až polovinu malých dětí. Nejčastěji se objevují mezi 9. a 12. měsícem věku, ale nejsou neobvyklé ani u čtyřletého dítěte. Proto je velmi důležité chránit dětskou pokožku vhodnou mastí, která napomáhá chránit před vznikem opruzení zadečku a obsahuje jen pro dítě vhodné složky. Takovým spolehlivým přípravkem je Bepanthen Care Mast, která neobsahuje zinek, konzervační přísady, barviva, parfémy, dezinfekční látky. Používejte tuto mast, která napomáhá předcházet vzniku opruzenin, při každém přebalení na čistou a suchou pokožku. A pokud už vaše dítě trápí, je nutné je ihned začít léčit, protože mají tendenci se šířit.

Pro regeneraci pokožky Vašeho miminka je vhodné používat kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast.

 

Péče o prsní bradavky:

Víme, že blízkost a pocit bezpečí, které se vytvářejí mezi dítětem a jeho maminkou během kojení jsou pro oba velmi důležité. Pro dítě je kojení navíc zdrojem výživy, a tím i dalšího zdraví – je například méně ohroženo alergiemi a obezitou a lépe chráněno před průjmy, infekcemi horních cest dýchacích či zánětem středouší. Ženě po porodu se zase mimo jiné rychleji vrací děloha do původní polohy a její postava snadněji získává své původní tvary. Málo se ovšem ví, že kojení má pozitivní vliv i na inteligenci dítěte.

Obecně přitom platí zásada, že kojení nesmí bolet a že většina problémů je způsobena nesprávnou technikou kojení. Ve chvíli, kdy pro maminku přestává být kojení potěšením a stává se bolestivou povinností, může účinně napomoci kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast, který namáhané bradavky rychle regeneruje. Mast je vhodné na namáhané bradavky aplikovat po každém kojení. Její složení je pro matku i dítě tak šetrné, že jej není ani nutné omývat z bradavek před kojením.

Jak správně pečovat o bradavky

Prsní bradavky pravidelným ošetřováním Bepanthen Care Mastí rychle regenerují. Nestačí ovšem používat mast, důležitá je i správná technika kojení. Nejčastější chybou maminek je, že svému dítěti dávají prs do pusinky příliš mělce. Děťátko pak má problémy s přijímáním potřebného množství potravy a odírá bradavku, což vede k jejímu poškození. Kojenci se takto nesprávně přisávají také tehdy, když drží bradavku v ústech ve spánku a nebo když matka trpí zadržováním mléka a její dvorec je příliš napjatý. Základní poučku správného kojení by bylo možné shrnout do jedné věty: Přikládejte dítě k prsu, nikoli prs k dítěti!

Úleva od bolesti

Pokud už podrážděním bradavek trpíte, ale nechcete s kojením přestat, můžete vyzkoušet několik postupů, které vám uleví od bolesti. Zkuste například upravit polohu dítěte při kojení tak, aby ragáda byla v koutku úst. Vhodné je také měnit polohy, nabídnout dítěti jako první méně bolestivý prs a na konci kojení mu zasunout malíček za vnitřní koutek úst, protože se pak samo pustí. Můžete rovněž simulovat uvolnění mléka před kojením přiložením teplého obkladu a po každém kojení ponechat na bradavce zaschnout pár kapek mléka. Nechte také bradavky co nejčastěji volně na vzduchu.

 

 

 

 
Napište nám svůj dotaz