BEPANTHEN PLUS CRM 30G

 
157 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0059714
Objednávkový kód 7169
EAN 8590322000038
Dotaz k produktu
 
 

Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na kyselinu pantothenovou ze skupiny B vitaminů. Ta je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže a zvyšuje pružnost a pevnost jizev.
Chlorhexidin je dezinfekční prostředek, který znemožňuje pomnožování mikrobů na povrchu ran. Tím brání vzniku a šíření infekce v ráně. Bepanthen Plus zabraňuje i vysušování ran a díky chladivému účinku zmírňuje i jejich bolestivost.
Bepanthen Plus lze lehce nanášet i omývat, nemastí ani nelepí.

Složení:

léčivé látky - Dexpanthenolum 50 mg, Chlorhexidini dihydrochloridum 5 mg v 1 g krému.
pomocné látky - racemický pantolakton, cetylalkohol, stearylalkohol , bílá vazelína, tekutý parafín, tuk z ovčí vlny, makrogol-2000- stearát, čištěná voda

Indikační skupina:

Dermatologikum

Terapeutické indikace:

Přípravek lze použít na suchá i mokvající povrchová poranění pokožky, jako jsou oděrky, řezné rány a škrábnutí, stržené puchýře, trhliny a praskliny pokožky, lehké popáleniny, otlaky, proleženiny. Je možné jej použít i při léčbě druhotně infikovaných kožních zánětů. Přípravek se může používat v těhotenství i v době kojení (např. k ošetření oděrek nebo prasklin prsních bradavek, ne však na velké plochy).

Přípravek je možné použít i u dětí.

Kontraindikace:

Přípravek nesmí být používán při alergii na některou z jeho složek. Rovněž se nesmí použít k ošetřování hlubokých a silně znečištěných ran.Taková poranění musí ošetřit lékař. Přípravek se nemá dostat do styku s okem nebo sliznicemi.

Nežádoucí účinky:

Přípravek je většinou velmi dobře snášen. Velice zřídka se mohou vyskytnout alergické reakce (zduření a zarudnutí kůže s následným výsevem svědících až pálících pupínků a puchýřků, mokváním a tvorbou strupů). Při výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.

Interakce:

Interakce s jinými léky nejsou známy.

Dávkování a způsob použití:

Ránu co nejlépe očistěte a pak na ni naneste tenkou vrstvu Bepanten Plus. Podle potřeby lze ránu chránit náplastí nebo obvazem.
Bepanthen Plus nanášejte i několikrát denně (1-5x) až do zahojení rány.

Upozornění:

Nedojde-li během 10-14 dnů léčby ke zmenšení vředu nebo zhojení rány, stejně tak dojde-li ke zduření a zarudnutí okrajů, ke zvýšené bolestivosti nebo ke vzniku horečky, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Také velké, hluboké a povleklé rány vyžadují lékařské vyšetření (nebezpečí tetanu).
Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že používáte Bepanthen Plus.
Při požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání:

Uchovávat při teplotě do 25°C.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu! Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

Tuba 30 g

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

 
Napište nám svůj dotaz