BETADINE UNG 1X20G

 
101 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0062320
Objednávkový kód 1286
EAN 5995327165646
Dotaz k produktu
 
 

Betadine mast se používá na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně (např. proleženiny, bércový vřed) a různá kožní onemocnění spojená s infekcí.

Charakteristika:

Mast Betadine je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům, plísním a prvokům.

Výrobce:

Egis Pharmaceuticals Ltd., Budapešť, Maďarsko ve spolupráci s firmou Mundipharma A.G. Basilej, Švýcarsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

Egis Pharmaceuticals Ltd., Budapešť, Maďarsko.

Složení - účinné látky:

V 1 gramu masti je obsaženo 100 mg léčivé látky povidonum iodinatum (jodovaný povidon), což odpovídá 10 mg aktivního jodu.

Složení - pomocné látky:

Hydrogenuhličitan sodný, makrogol 400, makrogol 1000, makrogol 1500, makrogol 4000, čištěnou vodu.

Kontraindikace:

Než začnete používat tuto mast, zodpovězte si následující otázky.
- Vyskytla se u Vás někdy v minulosti závažná alergická kožní reakce (např. vyrážka, svědění) po použití jiné masti nebo přípravku obsahujícího jod nebo některou z výše uvedených složek přípravku?
- Trpíte nějakým onemocněním štítné žlázy?
- Máte zánět kůže provázený výsevem puchýřků (tzv. dermatitis herpetiformis Duhring)?
- Podstupujete zvláštní léčbu radioaktivním jodem? Bude Vám provedeno vyšetření za použití radioaktivního jodu?
- Jste těhotná, plánujete otěhotnění nebo kojíte?

Pokud odpovíte na některou z výše uvedených otázek "ano", pak mast Betadine na svou pokožku nenanášejte. V případě, že neznáte přesně svůj zdravotní stav nebo předchozí onemocnění, poraďte se se svým lékařem.

Těhotenství a kojení:

V době těhotenství a kojení se mast Betadine nesmí používat. Pouze ze zvlášť závažných důvodů, smí lékař předepsat přípravek Betadine (po zvážení poměru rizika a prospěchu) těhotným ženám od 4. měsíce těhotenství, kojícím ženám .

Speciální upozornění:

Informujte svého lékaře o tom, jestli jste přecitlivělí na jod, makrogoly nebo jiné látky obsažené v přípravku; trpíte nějakým onemocněním štítné žlázy; máte kožní onemocnění provázené výsevem puchýřků (tzv. dermatitis herpetiformis Duhring) nebo jste těhotná, kojíte.

Lékař může doporučit používání masti Betadine u dětí. Bez konzultace s lékařem však nepoužívejte tuto mast u předčasně narozených dětí, novorozenců nebo dětí ve věku do 6 měsíců.

Pokud se v průběhu léčby vyskytnou výše uvedené stavy nebo jakékoliv kožní nebo jiné neobvyklé reakce, informujte svého lékaře.

Jestliže v průběhu léčby nezaznamenáte zlepšení nebo dojde ke zhoršení stavu, vyhledejte neprodleně svého lékaře. Vezměte s sebou mast i tuto příbalovou informaci a ukažte je lékaři.

Nežádoučí účinky:

Během používání přípravku Betadine se může v ojedinělých případech vyskytnout podráždění kůže, jako je např. svědění nebo zčervenání pokožky, které je však přechodné.

V případě výskytu jakýchkoliv neočekávaných (tzn. neuvedených v této příbalové informaci) nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí informujte svého lékaře.

Při náhodném požití přípravku Betadine dítětem se poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky masti Betadine a účinky jiných současně používaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez předpisu. Pokud Vám bude lékař doporučovat nebo předepisovat nějaký lék, informujte ho, že používáte mast Betadine. O vhodnosti současného používání jiných přípravků s místním účinkem, i volně prodejných, se poraďte se svým lékařem.

Mast Betadine se nesmí kombinovat současně s jinými dezinfekčními přípravky obsahujícími rtuť, neboť rtuť reaguje s jodem obsaženým v přípravku na jodid rtuťnatý, který vyvolává silné svědění, a proto nelze nanášet sloučeniny rtuti současně s mastí Betadine nebo v krátké době po jejím použití.

S mastí Betadine se nesmějí současně nanášet přípravky s obsahem enzymů určené k ošetřování ran, neboť by mohlo dojít ke snížení nebo ztrátě účinku jejich enzymatických složek.

Komplex povidonu s jodem (PVP-jod) obsažený v masti Betadine rovněž nelze používat současně s některými dalšími látkami, které s přípravkem chemicky reagují (např. redukční činidla, soli alkaloidů a kyseliny).

Dávkování:

Mast Betadine nanášejte v tenké vrstvě na očištěnou, suchou kůži postižené oblasti 3-4krát denně. V případech silně zaníceného nebo hnisajícího poranění lze mast nanášet častěji, tj. 4-6krát denně, přičemž interval mezi jednotlivým nanášením masti musí být nejméně 4 hodiny. V případě potřeby je možné překrýt ránu obvazem v závislosti na rozsahu a závažnosti poranění.

Mast Betadine je určena k zevnímu použití. Nesmí se používat v okolí očí.

Léčba obvykle trvá několik dní. Pokud nejsou výsledky léčby uspokojivé, obraťte se na svého lékaře a poraďte se s ním.

Upozornění:

Přípravek Betadine, mast, neovlivňuje pozornost.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C, v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Neuchovávejte v chladu, chraňte před mrazem.

Varování:

Přípravek Betadine nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

Balení:

20 g.

 
Napište nám svůj dotaz