BROMHEXIN 12 BC SOL 1X30ML

 
92 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0012495
Objednávkový kód 1338
EAN 4013054000250
Dotaz k produktu
 
 

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení. Na doporučení lékaře, který určí dávkování i délku, se přípravek užívá u chronických zánětů hrtanu, průdušnice, průdušek, bronchiektazií (rozšíření průdušek), pneumokoniózy (zaprášení plic), před a po operaci plic, průdušek a při bronchografii.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Kontraindikace:

Bromhexin 12 BC nesmí být podáván při přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku, v těhotenství a během laktace.

Dávkování a způsob podání:

Dospělí a mladiství nad 14 let obvykle užívají 16–33 kapek 3krát denně (odpovídá 24–48 mg bromhexinu za den). Děti od 6 do 14 let, případně pacienti s nižší tělesnou hmotností než 50 kg užívají 16 kapek Bromhexinu 12 BC 3krát denně (odpovídá 24 mg bromhexinu za den).
Děti od 2 do 6 let užívají 8 kapek 3krát denně (odpovídá 12 mg bromhexinu za den).
Pacientům se závažným poškozením jater a ledvin musí být dávka výrazně redukována.
Bromhexin 12 BC kapky se užívají po jídle a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.
Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Nežádoucí účinky:

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout zažívací obtíže jako nauzea, bolesti břicha, zvracení nebo průjem. Tyto příznaky jsou vyvolány lokální iritací sliznice trávicího traktu. Vyjímečně může dojít k aktivaci vředové choroby. Ojediněle se může objevit vertigo, bolesti hlavy a přechodné zvýšení jaterních testů. Alergické reakce, které se obvykle projevují kožními a slizničními příznaky (kopřivka, rash) jsou řídké a pouze vyjímečně jsou přítomny otok obličeje, dyspnoe, zvýšení teploty s třesavkou. Ojediněle se objevil i akutní anafylaktický šok. U pacientů s intolerancí sorbitolu a fruktózy se může objevit nauzea, zvracení, průjem, pokles hladiny glukózy v krvi (provázené třesem, studeným potem, bušením srdce, stavy úzkosti) a případně i s možností jaterního a ledvinového poškození.

Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro použití:

Bromhexin 12 BC může být pouze vyjímečně podáván dětem mladším než 2 roky v lůžkovém zařízení. Bromhexin 12 BC nemá být podáván pacientům s vředovou chorobou žaludku a dvanáctníku, protože může dojít k poškození tvorby hlenu v zažívacím traktu.
Velmi opatrně by měl být Bromhexin 12 BC podáván pacientům, u kterých je porušena motilita bronchů a současně přítomna výrazně zvýšená sekrece hlenů.
Při snížené funkci ledvin nebo při závažném poškození jaterních funkcí musí být dávka snížena podle stupně poškození. Je proto nutné zejména při dlouhodobém podávání pravidelně kontrolovat jaterní funkce.

Lék Bromhexin 12 BC obsahuje bromhexini hydrochloridum. K vnitřnímu užití. Pozorně si pročtěte příbalový leták.

Balení:

30 ml

 
Napište nám svůj dotaz