CHOLAGOL GTT 1X10ML

 
79 Kč / ks
 
Produkt je dočasně nedostupný. Nezle objednat.
 
SUKL 0000699
Objednávkový kód 1455
EAN 8594737022210
Dotaz k produktu
 
 
PŘÍBALOVÁ INFORMACE:

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
TEVA Czech Industries s.r.o., Opava - Komárov, Česká republika.
 
Složení
Léčivé látky:
Curcumae longae rhizomatis pigmenta 0,0225 g, Magnesii salicylas tetrahydricus 0,18 g, Menthae piperitae etheroleum 3,6 g, Eucalypti etheroleum 1,926 g, Frangulaemodinum 0,009 g v 10 ml.
 
1 ml přípravku = 30 kapek
 
Pomocné látky:
Bezvodý ethanol, levomenthol panenský  olivový olej.
 
Indikační skupina
Choleretikum, cholekinetikum.
 
Charakteristika
Léčivé látky přípravku jsou většinou rostlinného původu. Většina z nich má povzbudivý vliv na tvorbu a vylučování žluči. Kromě toho Cholagol zmírňuje křeče hladkého svalstva žlučových cest, působí protizánětlivě a má dezinfekční a mírně projímavý účinek.
 
Indikace
Přípravek  se používá jako doplněk léčby při žlučníkových kamenech, chronickém zánětu žlučníku, při stavech po operacích ve žlučových cestách s trávicími obtížemi a při trávicích potížích u chronických onemocnění jater. O vhodnosti užívání přípravku je třeba se předem poradit s lékařem.
 
Cholagol mohou  užívat  dospělí, mladiství a děti od 12 let.

Děti a mladiství mohou však přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.
 
Kontraindikace
Cholagol se nesmí užívat  při známé přecitlivělosti na léčivé látky nebo kteroukoli pomocnou látku.
Dále se Cholagol nesmí užívat při akutních zánětech v oblasti jater a žlučových cest, u pacientů s těžkým poškozením ledvin a u dětí do 12 let, u dětí a mladistvých do 17 let při současně probíhajícím horečnatém onemocnění, v těhotenství a při kojení.
 
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen. Výjimečně se může vyskytnout  říhání, nevolnost nebo pálení žáhy.
Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
 
Interakce
Interakce nejsou dosud známy.
 
Dávkování 
Dávkování určí lékař.
Při dlouhodobých onemocněních žlučových cest a stavech po operaci žlučníku  dospělí a mladiství užívají obvykle 5 až 10 kapek  3krát denně. Mezi jednotlivými dávkami musí být časový odstup nejméně 5 hodin. V případě žlučníkového záchvatu možno užívat až 20 kapek jednorázově. 

Cholagol se nesmí podávat dětem a mladistvým do 17 let v průběhu horečnatého onemocnení.
Dětí smí užívat kyselinu acetylsalicylovou obsaženou v přípravku pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.  
 
Způsob použití
Přípravek se nakape na cukr a užívá se  nejlépe 1/2 hodiny před jídlem. Při sklonu k pálení žáhy nebo jiných projevech žaludeční nesnášenlivosti lze užívat při jídle nebo po jídle.
Kapejte z lahvičky ve svislé poloze, dnem vzhůru.
 
Upozornění
O vhodnosti současného užívání Cholagolu  s jinými léky se poraďte s lékařem.
Jestliže  se do 3 dnů příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak  zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Tento přípravek obsahuje  11,4 %obj. ethanolu. Každá dávka obsahuje do 0,04 g ethanolu. Vzhledem k obsahu ethanolu může být přípravek škodlivý pro pacienty s jaterním onemocněním, alkoholismem, epilepsií, mozkovým onemocněním nebo poraněním mozku, pro těhotné ženy a děti. Může měnit nebo zvyšovat účinky dalších léků.
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem, které se projeví nevolností, bolestmi až křečemi v břiše, zvracením a průjmem, je třeba se poradit s ošetřujícím lékařem.
 
Děti smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař. U dětí a mladistvých do 17 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu. Reyův syndrom je život ohrožující stav, který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí. Příznaky se mohou objevit buď během nemoci nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence , tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztráta energie, únava, ospalost, netečnost, ztrnulost, pohled „do prázdna“, nebo naopak podrážděné a agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého vyskytne kterýkoliv z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře. 
 
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do  25 °C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Chraňte před chladem a mrazem.
 
Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Balení
Lahvička s obsahem 10 ml přípravku.
Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.
 
Datum poslední revize
8.1.2010

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

BALENÍ
perorální kapky, 10 ml

 

Napište nám svůj dotaz