CILKANOL LÉČIVA CPS 30X300MG

 
SLEVA 20%
DOPORUČUJEME
DOPRODEJ
Původně 119 Kč
95 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0004336
Objednávkový kód 1462
EAN 8594739015722
Dotaz k produktu
 
 

PŘÍBALOVÁ INFORMACE

CILKANOL
(Troxerutinum)
tvrdé tobolky

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika

SLOŽENÍ
Jedna tvrdá tobolka obsahuje troxerutinum 300 mg.
Pomocné látky: makrogol 6000, magnesium-stearát, želatina.

INDIKAČNÍ SKUPINA
Venofarmakum (k léčbě žilních onemocnění)

CHARAKTERISTIKA
Léčivá látka troxerutin patří do skupiny bioflavonoidů. Snižuje propustnost krevních vlásečnic, snižuje lomivost cév, zlepšuje prokrvení a výživu tkání končetin. Přispívá k úlevě při bolesti, pocitu těžkosti a únavy v dolních končetinách, při křečích a pálení v lýtkách. Působí proti otokům.

INDIKACE
Cilkanol užívají na doporučení lékaře dospělí a mladiství při chronických žilních onemocněních ke zmírnění obtíží, jako jsou otoky, bolest, svědění a křeče dolních končetin, k podpoře hojení bércových vředů a při hemoroidech.

KONTRAINDIKACE
Cilkanol se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinnou látku nebo na některou jinou složku přípravku. Cilkanol se obvykle neužívá v těhotenství. V případě těhotenství se poraďte s lékařem. Během léčby se nedoporučuje kojení. Cilkanol se nepodává dětem do 15 let.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY
Během léčby se výjimečně mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako zažívací obtíže, bolesti hlavy nebo kožní vyrážky z přecitlivělosti (alergie). V případě výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

INTERAKCE
Dosud nejsou známy žádné léky, jejichž účinek by ovlivňovalo současné užívání Cilkanolu. Přesto bez porady s lékařem neužívejte současně s Cilkanolem jiné volně prodejné přípravky pro léčbu žilních onemocnění, protože by mohlo dojít k nežádoucímu prohloubení jejich účinků.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ
Dospělí a mladiství obvykle užívají na počátku léčby 3x denně 1 tvrdou tobolku, po ústupu obtíží 2x denně 1 tvrdou tobolku. Tvrdé tobolky se užívají při jídle, polykají se celé, nerozkousané, zapijí se vodou nebo jiným nealkoholickým nápojem.


UPOZORNĚNÍ
Léčebná kúra by neměla být přerušena alespoň po dobu 2   4 týdnů. Po této době se poraďte s lékařem o dalším užívání přípravku. Užívání přípravku Cilkanol při žilních onemocněních je jen součástí komplexní léčby. Je třeba dodržovat ostatní léčebné postupy, které vám doporučil lékař (kompresní léčba obinadlem nebo punčochou při křečových žilách, dodržování hygienických postupů při ošetřování bércových vředů a hemoroidů, aj.).

Při předávkování nebo náhodném požití více tvrdých tobolek dítětem vyhledejte lékaře.

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25°C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

VAROVÁNÍ
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah  a dohled dětí.

BALENÍ
30 tvrdých tobolek

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
3.6.2009

BALENÍ
30 tvrdých tobolek

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

 

 
Napište nám svůj dotaz