COLDREX 24TBL

 
144 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0209759
Objednávkový kód 20361
EAN 8594011400109
Dotaz k produktu
 
 

Coldrex tablety obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, který odstraňuje bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižuje horečku. Dále fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a tak usnadňuje dýchání. Coldrex tablety též obsahuje vitamin C, který při chřipce a nachlazení tělu často chybí. Coldrex tablety neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Coldrex tablety mají štíhlý tvar.

Výrobce:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford, Irsko.

Držitel registračního rozhodnutí:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, Velká Británie.

Složení - účinné látky:

Paracetamolum 500 mg, Phenylephrini hydrochloridum 5 mg, Coffeinum 25 mg, Terpinum hydratum 20 mg, Acidum ascorbicum ethylcelluloso obductum 38 mg, což odpovídá Acidum ascorbicum (vitamin C) 30 mg v 1 tabletě.

Složení - pomocné látky:

Kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbitan draselný, natrium-lauryl-sulfát, oranžová žluť (E110).

Indikační skupina:

Analgetikum, antipyretikum.

Kontraindikace:

Coldrex tablety se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol, nebo ostatní složky přípravku. Dále jej nesmí užívat pacienti s onemocněním srdce, s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, s onemocněním jater nebo ledvin, se žloutenkou, se zvýšenou funkcí štítné žlázy, pacienti, kteří užívají současně léky k léčbě deprese, léky užívané k léčbě vysokého krevního tlaku, léky poškozující játra a dále ti nemocní, kteří užívali poslední dva týdny inhibitory monoaminooxidázy.

Nežádoučí účinky:

Přípravek Coldrex je obvykle dobře snášen, nežádoucí účinky jsou vzácné. Ojediněle se může objevit alergická reakce, jako je kožní vyrážka. Fenylefrin může způsobit nevolnost, bolest hlavy, mírný vzestup krevního tlaku a velmi zřídka bušení srdce. Tyto účinky jsou přechodné. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakci se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:

Účinky přípravku Coldrex tablety a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Coldrex tablety se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě deprese (inhibitory MAO) a s některými přípravky určenými k léčbě vysokého krevního tlaku nebo onemocnění srdce. Současné užívání tohoto přípravku a některých léků na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik a alkoholu může způsobit poškození jater.

Těhotenství a kojení:

Přípravek nesmí užívat těhotné ženy. Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, užívají dospělí a děti od 15 let: 1-2 tablety až 4krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Dětem od 12 do 15 let se podává 1 tableta až 3krát denně. Následující dávku podávejte nejdříve po 6 hodinách. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování. Tablety je třeba zapít tekutinou.

Upozornění:

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj) poraďte se o vhodnosti současného užívání tohoto přípravku s lékařem. Užíváte-li Coldrex tablety, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození nebo selhání funkce jater.

Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte jaterním onemocněním nebo užíváte jakákoliv léčiva obsahující paracetamol.

Bez porady s lékařem tento lék užívejte nejdéle 7 dnů, u dětí nejdéle 3 dny. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 3 dny nebo jsou provázeny vysokou horečkou, vyhledejte lékaře.

Ve všech případech podezření na předávkování ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Přípravek Coldrex neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění při práci a řízení motorových vozidel.

Vzhledem k obsahu fenylefrinu a kofeinu není přípravek určen pro aktivní sportovce (pozitivní dopingová zkouška).

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování:

Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Coldrex uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

24 tablet

 
Napište nám svůj dotaz