FEMIGEL 5X5ML VAGINÁLNÍ GEL S APLIKÁTOREM

 
194 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
Objednávkový kód 34586
EAN 5709455006982
Dotaz k produktu
 
 

Je učen k hygieně a udržení intimního komfortu vnějších ženských pohlavních orgánů.

Prevence a první pomoc při vaginálních obtížích (pálení, výtok, svědění, nepříjemný pocit)

  • Zabraňuje přemnožení kvasinek v pochvě, čímž potlačuje infekci a následně obnovuje a udržuje přirozené, mírně kyselé poševní prostředí
  • Je vhodné jej aplikovat při užívání antibiotik, při hormonální a imunosupresivní léčbě, před a po gynekologických operačních výkonech pro zachování přirozeného poševního prostředí
  • Je vhodný i jako prevence před gynekologickými záněty a je možné jej použít jako lubrikant

Riziko vzniku vaginálních mykóz a gynekologických zánětů nehrozí pouze v létě, ale také v době snížené imunity organizmu po dobu nemoci, při léčbě antibiotiky, při nošení těsného prádla a také při koupání v bazénech a sprchování se ve veřejně přístupných šatnách tělocvičen a fitness center.

Hlavním projevem tohoto onemocnění bývá nepříjemné svědění nebo pálení v oblasti poševního vchodu, nezřídka doprovázené výtokem. Kvasinky Candida albicans, které jsou běžnou součástí mikrobiálního prostředí pochvy, se přemnoží a tím způsobí infekci. Častější používání mýdel v intimní oblasti také může vést k narušení ochranného filmu sliznic a přirozené poševní mikrofóry. Gynekologové u intimní hygieny doporučují buď nepoužívat mýdlo vůbec, nebo používat speciální mýdla určená pro intimní hygienu.

Vaginální mykóza je běžné onemocnění, které postihuje alespoň jednou za život téměř 75 % dívek a žen a více než polovina z nich jím trpí opakovaně. Dá se spolehlivě a rychle odstranit, avšak svědění, pálení a výtok působí nepříjemně a je důležité začít s léčbou co nejdříve.

Femigel® je jediný vaginální gel, který obsahuje originální přírodní olej Tea Tree Australian BodyCare® v 3% koncentraci a výzkumy potvrzují, že 3% koncentrace potlačuje rozvoj patogenní flóry, aniž by současně nepříznivě ovlivňovala rozvoj normální poševní mikroflóry – bakterie kmene Lactobacillus. Nižší koncentrace oleje Tea Tree než 3% bývá nedostatečná, silnější může naopak poševní sliznici lehce podráždit. Intravaginální aplikací přípravku Femigel® významně vzrůstá podíl bakterií tvořících kyselinu mléčnou (Lactobacillus sp.) v pochvě. To umožňuje zachovávat a obnovovat fyziologické, mírně kyselé poševní prostředí s přirozeným složením zdravé poševní mikroflóry, která představuje nejdůležitější bariéru proti poševním infekcím. Femigel® je velmi dobře snášen, nebyly zaznamenány případy alergie ani jiné nepříznivé účinky.

Tea Tree Oil je nejsilnější přírodní antiseptikum, které má vysokou schopnost pronikat do poškozených tkání a jeho účinnost se zvyšuje v přítomnosti krve a v zanícených ranách (odřeniny). Zlepšuje prokrvení a urychluje hojení.

Femigel® je připraven ihned k použití díky jednotlivým tubám s aplikátory, které zaručují naprostou hygienu při aplikaci a snadné použití i při cestování a na dovolené. Gel je bezbarvý a nezanechává skvrny na oblečení.

Balení:

5x5ml

 
Napište nám svůj dotaz