HLÍVA ÚSTŘIČNÁ S RAKYTNÍKOVÝM OLEJEM 50+10CPS

 
185 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
Objednávkový kód 22898
EAN 8594006896108
Dotaz k produktu
 
 

Hlíva ústřičná – Pleurotus ostreatus

je dřevokaznou houbou, která si v současné době svým ojedinělým složením vitaminů, bílkovin a stopových prvků (železo, jód, selen, draslík), ale především obsahem beta-1,3-D-glukanu a vlákniny a následným působením na organizmus získává stále širší skupinu spotřebitelů, zaměřenou na zdravý životní styl. Pravidelným a dlouhodobým užíváním hlívy ústřičné dochází ke zvyšování obranyschopnosti organizmu. Hlíva ústřičná blahodárně působí na funkci cévního systému a peristaltiku střev. Je vhodná při přecitlivělosti, stresu a zátěži. Pomáhá zmírňovat únavu, strnulost šlach a končetin. Příznivě ovlivňuje hladinu cukru a tuku v krvi a hladinu krevního tlaku. Čistý prášek z hlívy ústřičné obsahuje beta-1,3-D-glukan, který aktivizuje obranný systém organizmu - makrofágy, T-lymfocyty a další buňky, a tím pomáhá v těle eliminovat různé antigeny a bakterie. Přírodní prášek z hlívy ústřičné příznivě působí při hypercholesterolémii, dále podporuje látkovou přeměnu a peristaltiku střev, pomáhá při zánětech a podporuje regeneraci tkání. Je unikátním koktejlem glukanů, aminokyselin, vitamínů a minerálů a mikroelementů a ve svém komplexu člověka chrání i před působením toxických látek. Hlíva je přírodním zdrojem důležitých látek ze skupiny statinů (mevinolin –lovastatin), které chrání cévní stěnu před kornatěním a působí příznivě na hypecholesterolémii. Odborné studie prokázaly, že hlíva obsahuje 0,4 - 2,7 % statinů v sušině.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ pomáhá:

• zvyšovat obranyschopnost organizmu
• příznivě ovlivňovat hladinu cukru a tuku v krvi a hladinu krevního tlaku
• funkci cévního systému
• působit na peristaltiku střev
• zmírňovat únavu, strnulost šlach a končetin
• při přecitlivělosti, stresu a zátěži organizmu


Rakytník řešetlákový – Hippophae rhamnoides

je léčivá rostlina známá lidem téměř 2500 let. Plody rakytníku se používaly při zažívacích potížích již ve starém Řecku. Své jméno získala dle historických záznamů v dobách Alexandra Makedonského, kdy vojáci pro sebe a své koně využívali rakytník k obnově sil. Koně získali díky obsahu rakytníkového oleje lesklou srst, od toho tedy „ hippos“ – kůň, „phaes“ – lesk.

Rakytníkový olej – je tmavě oranžové barvy a získává se z rakytníku řešetlákového lisováním za studena a je tak stoprocentní bez ostatních olejových příměsí se zachováním všech biologicky aktivních látek. Rakytníkový olej obsahuje 90% nenasycených mastných kyselin důležitých pro lidský organizmus.Rakytníkový olej obsahuje vitamíny ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyselinu listovou, organické kyseliny třísloviny a minerální soli. Získává se z bobulí rakytníku řešetlákového a kromě 80 živin (vitaminů, minerálů, aminokyselin, flavonoidů, sterolů) obsahuje esenciální mastné kyseliny omega-3, 6 a 9. Je zdrojem vzácné omega-7 mastné kyseliny, která se v přírodě vyskytuje jen zřídka, v rakytníkovém oleji je obsažena až 40 %. Tato látka je antioxidant ochraňující buňky před poškozením volnými radikály, také příznivě ovlivňuje stav pokožky. Rakytníkový olej pomáhá chránit organizmus před volnými radikály a udržovat správnou hladinu cholesterolu, příznivě působí na pružnost a průchodnost cév a srážlivost krve. Napomáhá správné funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí, pomáhá při kožních onemocněních (ekzémy,vč.alergie, akné), regeneruje tkáně při omrzlinách a popáleninách. Zčásti zlepšuje i stav kloubů při revmatismu.

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ pomáhá:

• chránit organizmus před volnými radikály
• příznivě působit na pružnost a průchodnost cév a srážlivost krve
• udržovat správnou hladinu cholesterolu
• správné funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí
• udržovat vitalitu a pružnost pokožky

Složení:

1 želatinová kapsle obsahuje směs 300 mg 100% prášku hlívy ústřičné a 100% rakytníkového oleje bez příměsí s obsahem 118,2 mg β-glukanu ± 3,75 mg.

Doporučené dávkování:

1 kapsle 2x denně před jídlem po dobu 1-3 měsíců. Kapsle se polykají celé a zapíjí vodou, nebo se rozdělí a obsah se nasype do jídla nebo do vody.

Pomáhá při nemocech:

•Bradavice - Bradavice(verrucae) jsou nezhoubné kožní nádorky, způsobené viry. Inkubační doba je od 4 týdnů do 20 měsíců. Snadněji se infikují děti.
•Cukrovka - Cukrovka (Úplavice cukrová, Diabetes mellitus) je metabolické onemocnění projevující se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi. Jedná se vlastně o soubor příznaků - syndrom, který se rozvíjí na základě nedostatečného působení inzulínu. Základním společným rysem je hyperglykémie - zvýšená hladina cukru v krvi.
•Diabetes - Diabetes mellitus (Cukrovka, Úplavice cukrová) je metabolické onemocnění projevující se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi. Jedná se vlastně o soubor příznaků - syndrom, který se rozvíjí na základě nedostatečného působení inzulínu. Základním společným rysem je hyperglykémie - zvýšená hladina cukru v krvi.
•Klouby - Kloub je ohebné spojení a vzájemně se stýkajících dvou nebo více kostí, jejichž styčné plochy jsou kryté chrupavkou. Jedna plocha je kloubní hlavice (kosti) a proti ní v druhé kosti kloubní jamka.
•Krevní tlak - Krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy, jíž protéká. Tento tlak je různý v různých částech krevního řečiště. Tlakem krve běžně myslíme arteriální (tepenný) krevní tlak – tj. tlak krve ve velkých tepnách.
•Srážlivost krve - Krev je tělní tekutinou, zásobující kyslíkem a živinami všechny buňky těla. Vedle toho má i funkce reparační - otevřené rány zaceluje a pomáhá opravit poškození tkání.
•Trávicí ústrojí - Trávicí ústrojí je soustava orgánů, které se podílejí na příjmu potravy. Aby mohla být potrava v těle využita, musí být nejprve polknuta, rozštěpena, vstřebány potřebné živiny a nestravitelný podíl vyloučen. Jednotlivé části trávicího ústrojí – dutina ústní, jícen, žaludek, střevo a přiřazené orgány - játra a slinivka břišní, jsou specializovány vždy na určitou činnost a také na rozklad určité části potravy.
•Únava - Je v převážné většině případů způsobena špatným životním stylem. I neúnavný orgán v těle - srdce - jen v klidu za 1 hodinu - díky svým pravidelným stahům - přečerpá 300 litrů krve,za jediný den 7 000 litrů krve, za rok 2,5 miliónu litrů krve, za celý lidský život okolo 200 miliónů litrů krve - a přesto pracuje pouhou jednu desetinu času.
•Zažívání - Zdravé zažívání je jednou z funkcí lidského organizmu, kterou si běžně ani neuvědomujeme. Trávicí ústrojí je nezbytné pro výživu našeho těla, ale zároveň také pomáhá vylučovat z těla zplodiny látkové výměny. Porucha zažívání spočívá s poruše procesu přijímání a zpracovávání potravy.

Balení:

60 kapslí

 
Napište nám svůj dotaz