IBOLEX 200MG TBL FLM 20 I

 
NOVINKA
107 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0239284
Objednávkový kód 35901
EAN 3664798029628
Dotaz k produktu
 
 
Ibolex je volně prodejný lék obsahující léčivou látku dexibuprofen, která se řadí do skupiny léku nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva. Přípravek Ibolex se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých, jako je např.

  • muskuloskeletální bolest (bolest svalů, kloubů, šlach a kostí), např. bolest zad,
  • bolest zubního původu, bolest po extrakci (vytržení) zubů,
  • menstruační bolest,
  • bolest hlavy,
  • bolest při nachlazení a chřipce (např. bolest hlavy a bolest končetin).
Dávkování a způsob užití:
 
Přípravek Ibolex je vhodné zapít sklenicí vody nebo jinou tekutinou. Přípravek Ibolex vykazuje rychlejší účinek, pokud se užívá bez jídla. Užívání s jídlem se doporučuje, protože může chránit před žaludečními problémy, zejména při dlouhodobém užívání.

Doporučené užití: Počáteční dávka je 1 tableta přípravku Ibolex (200 mg dexibuprofenu), následovaná 1 tabletou každých 6 až 8 hodin podle potřeby. Mezi jednotlivými dávkami ponechejte nejméně šest hodin a bez lékařského doporučení nepřekračujte denní dávku 3 tablety přípravku Ibolex (600 mg dexibuprofenu).

Pokud je nutné podávat tento léčivý přípravek u dospělých déle než 4 dny (resp. déle než 3 dny, pokud máte horečku) nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře.
 
Složení:
 
Léčivou látkou je dexibuprofenum. Jedna potahovaná tableta obsahuje dexibuprofenum 200 mg.

Další složky jsou tableta: hypromelóza, mikrokrystalická celulóza, vápenatá sůl karmelózy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek a potahová vrstva: hypromelóza, oxid titaničitý (E 171), triacetin, mastek, makrogol 6000.
 
Kontraindikace:
 
Neužívejte přípravek Ibolex, jestliže jste alergický(á) na dexibuprofen nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. A jste alergický(á) na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné léky proti bolesti.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Nevhodné pro děti a dospívající do 18 let.
 
Balení obsahuje 20 tablet.

 
Napište nám svůj dotaz