LEROS SPECIES UROLOGICAE 100G

 
60 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0000966
Objednávkový kód 9528
EAN 8594740478400
Značka 9528
Dotaz k produktu
 
 

Leros Species urologicae Planta
při chorobách močových cest, léčivý čaj

Perorální podání

Složení:

Betulae folium 27,5 g (březový list), Uvae ursi folium 22,5 g (medvědicový list), Polygoni avic. herba 11,0 g (nať rdesna ptačího), Ononidis radix 10,0 g (jehlicový trnité), Petroselini radix 10,0 g (petrželový kořen), Urticae herba 10,0 g (kopřivová nať), Millefolii herba 7,0 g (řebříčková nať), Sambuci nigrae flos 2,0 g (květ bezu černého) ve 100 g čajové směsi

Indikační skupina:

Fytofarmakum- urologikum, dezinficiens, antiflogistikum, diuretikum

Charakteristika:

Desinfekční účinek medvědice léčivé (Uvae ursi folium) je vhodně doplněn dalšími léčivými rostlinami, které zvyšují tento účinek a působí příznivě při urologických onemocněních.

Dávkování a způsob podání:

K vnitřnímu užití:
1 polévková lžíce (5 g) čajové směsi se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit, pije se teplý 3-5 x denně. Ke zvýšení účinku se doporučuje přidat k nálevu na špičku nože užívací sodu. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Indikace:

Pokud lékař neurčí jinak:
Pomocný lék při zánětlivých chorobách močových cest (akutní a infekční urologická onemocnění, chronické záněty močových cest, akutní a chronické záněty močového měchýře). Působí močopudně, antisepticky (protibakteriálně), uvolňuje křeče hladkého svalstva.
Bez porady s lékařem neužívejte déle než 2 týdny. Léčbu je možno opakovat nejvýše 5 krát za rok. Pokud se během léčby příznaky nelepší, poraďte se s lékařem. 

Kontraindikace:

Otoky způsobené nedostatečnou funkcí srdce a ledvin, těhotenství, kojení, děti do 12 let, přecitlivělost na některou složku přípravku.

Nežádoucí účinky:

U citlivých osob možnost podráždění žaludku (nevolnost, zvracení) či kožních alergických reakcí.

Upozornění:

Neužívat s léky a potravou snižující pH moči (zvyšující kyselost moči) např. kyselé šťávy. Může způsobovat hnědé zbarvení moči.

Uchovávejte v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po datu použitelnosti vyznačeném na obalu. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Balení:

100 g čajové směsi

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

 
Napište nám svůj dotaz