MAALOX TBL 40

 
98 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0005693
Objednávkový kód 11673
EAN 3587080001303
Dotaz k produktu
 
 
PŘÍBALOVÁ INFORMACE:
 
Maalox
 
Žvýkací tablety
 
Držitel rozhodnutí o registraci
sanofi-aventis, s.r.o., Praha, Česká republika
 
Výrobce přípravku:
Sanofi – Aventis S.p.A., Viale Europa, Origgio, Itálie
 
Složení
Léčivé látky: Aluminii hydroxidum 400 mg, Magnesii hydroxidum 400 mg v 1 tabletě
 
Pomocné látky: Mannitol, sorbitol, sodná sůl sacharinu, sacharosa s kukuřičným škrobem,  aroma máty peprné v prášku, magnesium-stearát, stlačitelná sacharosa.
 
Indikační skupina
Antacidum.
 
Charakteristika
Maalox je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). Léčivé látky obsažené v přípravku mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, která je zodpovědná za kyselost žaludečního obsahu, a tím jeho kyselost snižuje.
 

Indikace
Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako je pálení žáhy (pyróza), zatékání (regurgitace) kyselého žaludečního obsahu do úst. Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu. Přípravek mohou užívat dospělí i dospívající a děti od 15 let.
 
Kontraindikace
Přípravek nesmí být užíván osobami  s přecitlivělostí na jakoukoliv složku přípravku. O vhodnosti užívání přípravku v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte s lékařem. Osoby trpící onemocněním ledvin, poruchami vyprazdňování  střev (průjmy, zácpa, zúžení tlustého střeva) nebo poruchou krevních hladin fosforu a hořčíku mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.
 
Přípravek nesmí být bez přímého doporučení lékaře podáván dětem mladším než 15 let.
 
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnou poruchy vyprazdňování jako je zácpa nebo průjmy. Při překročení doporučeného dávkování se mohou tyto obtíže stupňovat. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout příznaky přecitlivělosti ve formě kožní vyrážky. Při dlouhodobém užívání nebo užívání vysokých dávek může dojít ke snížení vstřebávání fosfátů ze zažívacího traktu.
 
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
 
Interakce
Účinky přípravku Maalox a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Přípravek může snižovat vstřebávání velké většiny současně užívaných léků (např.antibiotika, přípravky s obsahem železa, fosforu, fluoridu, indomethacin, chlorochin, digoxin, fexofenadin, glukokortikosteroidy, fluorochinolony, kayexalat, ketokonazol, lanzoprazol, fenothiazinová neuroleptika, penicilamin, tyroxin, cimetidin, ranitidin, atenolol, metoprolol, propanolol, diflunisal, cykliny, isoniazid, ethambutol, salicyláty). Je  proto vhodné dodržovat mezi užíváním Maaloxu a dalších léků časový odstup nejméně 2 hodiny.
 
Dávkování a způsob použití
 
Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a děti od 15 let obvykle pravidelně při obtížích 1 -2 tablety.
Tablety se vycucají nebo rozžvýkají.

 
Maximální počet dávek za den je 6 dávek, nesmí se překročit maximální dávka 12 tablet.
 
Upozornění
O vhodnosti současného užívání přípravku Maalox s jinými léky se poraďte s lékařem. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
 
Informujte lékaře v případě úbytku hmotnosti, při potížích s polykáním a při přetrvávajících zažívacích potížích, které se objevily poprvé nebo se nedávno změnily, při selhání ledvin.
 
Jestliže obtíže přetrvávají více než 10 dní nebo se zhorší, poraďte se s lékařem.
 
V případě diabetu je nutno vzít v úvahu i přítomnost sacharózy 150 mg v jedné tabletě.
 
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25°C.
 
Varování 
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Balení
40 žvýkacích tablet   


 

 
Napište nám svůj dotaz