MEGAFYT SYPANÝ HEŘMÁNEK 50G

 
46 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0076578
Objednávkový kód 27648
EAN 8594003076053
Značka 27648
Dotaz k produktu
 
 
Heřmánkový květ -Matricariae flos 

Léčivý čaj
Perorální, orální, inhalační a kožní podání
 
Použití:

Užívaný vnitřně:
K léčbě příznaků u mírných zažívacích obtíží provázených nadýmáním a mírnými křečemi. K úlevě od příznaků běžného nachlazení.

Užívaný zevně:
K léčbě mírných zánětů a vřídků dutiny ústní a hrdla (např. afty, záněty dásní). 

K léčbě mírných zánětů kůže (spáleniny od slunce), drobných povrchových poranění a nežitů (furunkulů). 

Po poradě s lékařem se přípravek používá k podpůrné léčbě při podráždění kůže a sliznice v oblasti konečníku a pohlavních orgánů (např. svědění v oblasti konečníku, ekzém v oblasti konečníku, drobné trhlinky v okolí konečníku, zmírnění obtíží při hemoroidech, špatně se hojící drobná poranění a vředy). 

Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. 
Přípravek mohou užívat dospívající, dospělí a starší lidé. Pouze při mírných žaludečních obtížích je přípravek určen dětem od 6 měsíců a při běžném nachlazení je přípravek určen k inhalaci dětem od 6 let.
 
Složení:
 
  • Matricariae flos 50,0 g

Příprava:

Použití přípravku není doporučeno u specifických věkových skupin tak, jak je popsáno v bodu Upozornění. 

Délka používání: Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 1 týden během používání léčivého přípravku, poraďte se s lékařem nebo kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 2 týdny.

K léčbě příznaků u mírných zažívacích obtíží provázených nadýmáním a mírnými křečemi: Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 150 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Nálev je určen k podání ústy. 
Dospívající, dospělí a starší lidé: 2 – 4 čajové lžičky, 3 – 4x denně. 
Děti od 6 do 12 let: 2 – 3 čajové lžičky, 2 – 4x denně. 
Děti od 6 měsíců do 6 let: 1 čajová lžička, 2 – 4x denně. 

K úlevě od příznaků běžného nachlazení: Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Nálev je určen k inhalacím. 
Dospívající, dospělí a starší lidé: 3 – 10 čajových lžiček, několikrát denně. 
Děti od 6 do 12 let: 2 – 5 čajových lžiček, 1 – 2x denně. 

K léčbě mírných zánětů a vřídků dutiny ústní a hrdla: Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. Dospívající, dospělí a starší lidé: 1 – 5 čajových lžiček, nálev se používá k výplachům a kloktání několikrát denně. 

K léčbě mírných zánětů kůže (spáleniny od slunce), drobných povrchových poranění a nežitů (furunkulů): Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 100 ml vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. 
Dospívající, dospělí a starší lidé: 3 – 10 čajových lžiček, nálev se používá ke koupelím a obkladům několikrát denně. 

K podpůrné léčbě při podráždění kůže a sliznice v oblasti konečníku a pohlavních orgánů:Heřmánkový květ dle dávkování se přelije 1 litrem vroucí vody a nechá se 15 min vyluhovat v přikryté nádobě, potom se scedí. Nesmí se vařit. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. 
Dospívající, dospělí a starší lidé: 5 čajových lžiček, nálev se používá k omývání a oplachům několikrát denně.
 
Balení:
 
50 g

 
Napište nám svůj dotaz