OROFAR SPR 1x30ML

 
181 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0218081
Objednávkový kód 17867
EAN 8594050581067
Dotaz k produktu
 
 
PŘÍBALOVÁ INFORMACE:
 
OROFAR
orální sprej

Složení:
Léčivé látky: benzoxonii chloridum 2 mg/ml a lidocaini hydrochloridum monohydricum 1,5 mg/ml.
Pomocné látky: ethanol 96% v/v, glycerol, roztok kyseliny chlorovodíkové 0,1 mol/l, silice máty peprné, menthol, čištěná voda.

Indikační skupina:
Otorinolaryngologikum.

Charakteristika:
Co je to Orofar?
Orofar obsahuje látku působící proti infekci a látku působící znecitlivění (anestetikum). Je používán pro léčbu zánětů ústní dutiny a hltanu. Orofar je dostupný ve formě pastilek, spreje a roztoku pro vyplachování nebo kloktání.

Jak působí Orofar?
Orofar působí proti bakteriím, virům a houbám, které způsobují bolesti v krku a infekce ústní dutiny. Jeho složka lidokain (lokální anestetikum) zmírňuje bolesti v krku a bolesti při polykání způsobené zánětem. Orofar nedráždí ústní dutinu a hrdlo.

Indikace:
Kdy je vhodné Orofar užívat?
Orofar se užívá k léčbě infekcí v dutině ústní a hrdle při nachlazení, při zánětu hltanu, hrtanu, k léčbě aftů a zánětu dásní.
Orofar může být také užíván na doporučení lékaře jako pomocná léčba při angíně. Přípravek je vhodný pro dospělé a děti starší než 4 roky.

Kontraindikace:
Kdy byste neměli užívat Orofar?
Orofar byste neměli používat pokud jste přecitlivělí na sloučeniny obsahující kvartérní amonium, lidokain a nebo některou ze složek přípravku.
Děti: užívání Orofaru se nedoporučuje u dětí mladších 4 let.

Těhotenství a kojení
Podobně jako před užíváním jiných léků se i před užitím Orofaru v těhotenství nebo
v období kojení nejprve poraďte se svým lékařem.

Nežádoucí účinky:

Jaké nežádoucí účinky může Orofar mít?
V některých případech se může vyskytnout lehké místní podráždění které je přechodné. Ve velmi vzácných případech může dojít k alergické reakci jako jsou vyrážky a nebo otok úst/hltanu. V takovém případě přerušte léčbu a okamžitě se poraďte se svým lékařem.
Také informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud zpozorujete jiné nežádoucí účinky, u kterých předpokládáte, že mohou být vyvolané lékem Orofar.

Interakce:
Interakce nejsou dosud známy.

Dávkování a způsob užití:
Jak užívat Orofar?
Vstříkněte Orofar sprej do ústní dutiny nebo do hltanu 3-6krát denně. Sprej držte kolmo a při každé aplikaci 4krát silně stlačte.

Návod k použití:
  • Odstraňte ochranné víčko
  • Pevným přitlačením připevněte ústní aplikátor na horní část nádobky s pumpičkou.
  • Před prvním použitím stříkněte několikrát do vzduchu (dokud se sprej neobjeví ve vzduchu), aby se naplnila pumpička.
  • Ústní aplikátor je třeba po použití desinfikovat pomocí čistého kapesníku zvlhčeného malým množstvím přípravku a poté osušit. Zejména je nutné aplikátor desinfikovat a osušit, pokud by měl být použit jinou osobou.
  • Po použití spreje Orofar je třeba aplikátor sejmout a uložit jej ve skládačce až do dalšího použití.
Orofar sprej je určen pouze k aplikaci na sliznici dutiny ústní (do úst a krku). Pokud dojde k poškození aplikátoru, nelze jej používat.

Děti:
Orofar mohou používat i děti od čtyř let, ale dávkování musí být sníženo. Sprej vstříkněte jen 2-3krát při každé aplikaci. Pokud máte pocit, že účinek léku je velmi slabý nebo naopak velmi silný, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Předávkování:

Co dělat, pokud jste užili příliš velké množství Orofaru?

V případě náhodného požití velkého množství přípravku okamžitě kontaktujte vašeho lékaře nebo lékárníka.

Zvláštní upozornění:
Na co je třeba pamatovat, když užíváte Orofar?
Pokud jsou bolesti v krku doprovázeny vysokými horečkami nebo pokud přetrvávají déle než 5 dní, poraďte se se svým lékařem.

Orofar by se neměl užívat bezprostředně před jídlem, aby se předešlo špatnému spolknutí potravy v důsledku znecitlivujícího působení lidokainu.

Lék uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud máte lék, u kterého uplynula doba použitelnosti, vraťte ho, prosím, lékárníkovi. Více informací Vám ochotně poskytne lékař nebo lékárník, kteří mají k dispozici podrobnou informaci určenou zdravotnickým pracovníkům.

Varování:
Tento lék nepoužívejte po uplynutí data použitelnosti vyznačeného na obalu „Použitelné do:“.

Balení:
Orální sprej: 30 ml

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 30° C.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

 
Napište nám svůj dotaz