PHYTENEO UŠNÍ KAPKY 10ML

 
139 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
Objednávkový kód 22592
EAN 8594071270094
Dotaz k produktu
 
 

Přípravek Otic Solution je otologikum, ušní kapky ve formě roztoku. Jedná se o slabě nažloutlou olejovitou kapalinu balenou v lahvičce s pipetkou.

Přípravek obsahuje směs glycerinu a butylen glykolu, která vykazuje zvláčňující efekt a změkčuje a rozpouští ztvrdlý ušní maz. Slouží rovněž jako směs pomocných látek, ve které jsou rozpuštěny další složky. Spoluvytváří prostředí nevhodné pro růst bakteriálních infekcí. 

Indikace:

Přípravek se používá k odstraňování nečistot ze zevního zvukovodu, brání vzniku nebo rozvoji bakteriálních infekcí a zánětů zevního zvukovodu a to v případě neporušeného ušního bubínku.

Kontraindikace:

Hypersenzitivita na kteroukoliv látku uvedenou ve složení přípravku, porušení bubínku infekčního nebo traumatického původu (perforovaný bubínek).

Interakce:

Interakce přípravku nejsou známy.

Nežádoucí účinky:

V ojedinělých případech existuje riziko lokální reakce ve formě alergie, podráždění nebo překrvení zvukovodu.

Dávkování a způsob aplikace:

Při vniknutí nečistot (voda, prach) do zevního zvukovodu nebo při jeho nedostatečné samočistící funkci se v něm může hromadit nadměrné množství ušního mazu. To může vést ke zhoršení průchodnosti zvukovodu a ke vzniku podmínek pro přemnožení nebo nárůstu mikroorganismů, které mohou být zdrojem zánětů a dalších zdravotních problémů.

Pomocí pipetky aplikujte 2-3 kapky do vyústění vnějšího zvukovodu. Aplikaci obvykle provádíme 2-4 krát denně pro každé ucho.
Před použitím ohřejte roztok na tělesnou teplotu (36-37 °C), např. ohřátím v dlaních. K čištění ucha přistupujte nejdříve 10 minut po aplikaci prostředku.

V případě mechanického čištění uší používejte vatové tyčinky s obezřetností, neboť mazová zátka může být obtížně přístupná a může dojít k jejímu zasunutí hlouběji do zvukovodu.

Doba souvislého používání by neměla přesáhnout 5 dnů. 

Upozornění:

Nepoužívejte prostředek v případě alergií nebo přecitlivělosti na některou z jeho složek.
Prostředek neaplikujte v případě porušeného bubínku.
Při náhodném požití vypijte větší množství vody a kontaktujte lékaře.
Při zasažení očí vypláchněte tekoucí vodou.
Těhotné nebo kojící ženy a děti mladší 3 let by měly prostředek používat po konzultaci s odborným lékařem.
Děti mladší 15 let by měly prostředek používat pod dozorem dospělých.

Složení:

Glycerin, Butylene Glycol, Cholin Salicylate,  Alcohol, Lavandula Angustifolia Oil,  Herbarum extractum ex Calendulae flos cum calyce, Verbasci flos et Hyperici herba, Thymolum

Balení:

10ml

 
Napište nám svůj dotaz