PROSPAN SIRUP 100ML

 
157 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0202353
Objednávkový kód 22346
EAN 4104480705434
Dotaz k produktu
 
 

PROSPAN sirup jako účinnou složku obsahuje výtažek z listů břečťanu, který uvolňuje hleny v dýchacích cestách a usnadňuje odkašlávání.

Prospan sirup se používá ke zlepšení potíží při akutních zánětech dýchacích cest provázených kašlem. Po poradě s lékařem se užívá dále k zlepšení potíží při chronických zánětech dýchacích cest provázených kašlem.

Prospan sirup  je určen dospělým, mladistvým i dětem.

Složení:

Léčivá látka: Hederae helicis folii extractum siccum (5 - 7,5 : 1), extrahováno ethanolem 30% (m/m) 700 mg ve 100 ml sirupu.
Pomocné látky: Kalium-sorbát, kyselina citrónová, krystalizující sorbitol 70%, xanthanová klovatina, třešňové aroma, čištěná voda.

Kontraindikace:

Prospan sirup  nesmíte užívat, pokud je Vám známo, že trpíte přecitlivělostí vůči kterékoli složce přípravku Prospan sirup .

Co musíte vzít v úvahu při těhotenství nebo při kojení?
V období těhotenství a kojení můžete přípravek PROSPAN užívat pouze po poradě s lékařem .

Dětem se podávají v závislosti na věku nižší dávky, které uvádíme zvlášť. Pacienti vyššího věku mohou Prospan sirup  užívat stejně jako pacienti středního věku.
S lékařem se musíte poradit, pokud trpíte nesnášenlivostí fruktózy, pokud jste těhotná anebo kojíte.

Nežádoucí účinky:

Prospan sirup  se obvykle dobře snáší. Jen vzácně může vyvolat příznaky přecitlivělosti, jako např. vyrážky. Sorbitol, obsažený v přípravku Prospan sirup , vzácně může vyvolat průjem

Interakce:

Účinky přípravku Prospan sirup a účinky jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Než začnete současně s užíváním přípravkuPROSPAN sirup užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití:

Děti do 1 roku věku užívají 2,5 ml sirupu dvakrát denně (což odpovídá 35 mg Hederae helicis folii extractum siccum)
Děti mezi 1-5 lety věku užívají 2,5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 52,5 mg Hederae helicis folii extractum siccum)
Děti mezi 6-9 lety věku užívají 5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 105 mg Hederae helicis folii extractum siccum)
Dospělí a děti nad 10 let věku užívají 5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 105 mg Hederae helicis folii extractum siccum), v případě potřeby mohou dospělí (při silných potížích či v případě vyšší tělesné váhy) užívat 7,5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 157,5 mg Hederae helicis folii extractum siccum).
Sirup se užívá ráno, v poledne a večer. K odměření dávky použijte, prosím, přiloženou odměrku.

Trvání léčby závisí na typu a závažnosti příznaků, terapie by však měla trvat minimálně týden i při mírnějších zánětech dýchacích cest. Léčba by měla pokračovat ještě 2 až 3 dny po vymizení příznaků, aby se zajistil její úspěch.

Pokud by Vaše obtíže přetrvávaly déle než 7 dní nebo pokud by se u Vás vyvinula dušnost, objevila horečka anebo krev či hnis ve vykašlávaném hlenu, poraďte se, prosím, ihned s lékařem.
Co je dobré vědět o řízení motorových vozidel a o obsluze strojů?

Po požití výrazně vyšších než doporučených dávek, přesahujících trojnásobek doporučené denní dávky, se může vyvinout nevolnost, zvracení a průjem.

PROSPAN sirup nemá žádné zvláštní požadavky na uchovávání.
Po prvním otevření je PROSPAN sirup použitelný 3 měsíce.

Nepoužívejte po datu ukončení doby použitelnosti, které je uvedeno na obalu!
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

Balení:

100 ml 

 
Napište nám svůj dotaz