SMECTA 30 SÁČKŮ

 
278 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0059941
Objednávkový kód 14613
EAN 3582181923073
Dotaz k produktu
 
 

Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu a k symptomatické léčbě bolestivých příznaků spojených s onemocněním jícnu, žaludku, dvanáctníku a střeva. Přípravek Smecta mohou užívat děti i dospělí.

Charakteristika:

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Smecta nebarví stolici, není RTG-kontrastní, nezrychluje ani nezpomaluje průchod trávicím traktem. Nevstřebává se. Vylučuje se stolicí.

Další informace

Výrobce:

Beaufour Ipsen Industrie, 281 00 Dreux Cedex (Francie).

Držitel registračního rozhodnutí:

Beaufour Ipsen Pharma, 24 rue Erlanger, 75781 Paris Cedex (Francie)

Složení - účinné látky:

Diosmectitum 3 g v 1 sáčku.

Složení - pomocné látky:

Glukóza, sacharin, vanilin.

Indikační skupina:

Antidiarrhoicum, mukoprotektor.

Kontraindikace:

Přípravek Smecta se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.

Těhotenství a kojení:

Přípravek Smecta mohou užívat těhotné a kojící ženy.

Nežádoučí účinky:

Přípravek Smecta je obvykle velmi dobře snášen. Ojediněle byly zaznamenány případy vzniku nebo zhoršení zácpy. V takových případech je možno pokračovat v léčbě po snížení dávky. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:

Jelikož absorpční vlastnosti tohoto přípravku mohou ovlivnit míru nebo stupeň vstřebávání jiných léků, nedoporučuje se podávat jiné léky ve stejnou dobu jako Smecta.

Dávkování:

Pokud lékař neurčí jinak, podává se obvykle: u dětí: do 1 roku 1 sáček denně; od 1 roku do 2 let 1-2 sáčky denně; starší 2 let 2-3 sáčky denně; u dospělých obvykle 3 sáčky denně. Denní dávka se rozdělí do 2-3 dílčích dávek a podává se v době jídla. Při akutním průjmu může být první dávka na začátku léčby zdvojnásobena.

Způsob užití:

Obsah sáčku Smecta se rozpustí ve sklenici s 50 ml vody nebo se důkladně zamíchá do dětské polotekuté stravy.

Upozornění:

V případě, že příznaky neustoupí během 7 dnů léčby (u dětí do 3 dnů), že dojde ke zhoršení stavu pacienta nebo že se objeví ve stolici krev, je nezbytné vyhledat lékaře.

Lékaře vyhledejte vždy při průjmu malých dětí ve věku do 3 let. Léčba nevylučuje v případě potřeby rehydrataci (= doplnění tekutin). Míru rehydratace a způsob jejího podání je nutno přizpůsobit věku a stavu pacienta a závažnosti průjmu.

Přípravek Smecta obsahuje 0,75 g glukózy v 1 sáčku. Při předávkování nebo náhodném požití většího množství přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:

Přípravek Smecta nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu a musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:

30 sáčků

 
Napište nám svůj dotaz