TANTUM VERDE SPRAY 30ML 0,15

 
153 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0010602
Objednávkový kód 17061
EAN 8594044140591
Dotaz k produktu
 
 
PŘÍBALOVÁ INFORMACE:
 
Tento léčivý přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek TANTUM VERDE SPRAY musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.
  • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  • Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem.
  • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Složení
Léčivá látka: benzydamini hydrochloridum 0,15g ve 100 ml roztoku (1 dávka obsahuje 0.17 ml).
Pomocné látky: Glycerol, ethanol 95%, sacharin, hydrogenuhličitan sodný, metylparaben, aroma máty peprné, polysorbat 20, čištěná voda.

Indikační skupina
Antiflogistikum, analgetikum, antiseptikum.

Co je TANTUM VERDE SPRAY?

Léčivou látkou přípravku je benzydamini hydrochloridum, látka s výrazným protizánětlivým, bolest tlumícím, mírným místně znecitlivujícím a desinfekčním účinkem. Vzhledem k rychlému nástupu účinku se po podání přípravku přímo na zanícenou tkáň za krátkou dobu dostaví úleva a ústup obtíží. Přípravek je účinný při léčbě zánětů v ústní dutině a krku a je dobře snášen.


Kdy se používá TANTUM VERDE SPRAY?

TANTUM VERDE SPRAY je indikován k léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku (jako např. afty, záněty nosohltanu, mandlí, záněty dásní). Dále se užívá k podpůrné léčbě po ošetření zubů a po chirurgických zákrocích v ústní dutině a krku. Přípravek v koncentraci 0,15% (TANTUM VERDE SPRAY) je vhodný pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let vzhledem k lékové formě, a to jen u těch, které jsou schopny spolupráce (zadržet dech při aplikaci).


Kdy se TANTUM VERDE SPRAY nesmí užívat?

Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na benzydamin hydrochlorid nebo některou z pomocných látek obsažených v přípravku. V době těhotenství se přípravek může používat pouze po poradě s lékařem. Průnik benzydaminu do mateřského mléka nelze vyloučit, proto by přípravek neměl být užíván v době kojení.


Má TANTUM VERDE SPRAY nežádoucí účinky?

Přípravek je obvykle dobře snášen, přesto se v ojedinělých případech mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako je pocit pálení a trnutí v ústech. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.


Může TANTUM VERDE SPRAY ovlivňovat účinnost jiných léků?
Není známo, že by přípravek ovlivňoval účinnost jiných léků.

Jak se TANTUM VERDE SPRAY užívá?
TANTUM VERDE SPRAY
Dospělí a děti od 12 let: 4–8 dávek 2–6 krát denně
Děti od 6 do 12 let: 1–3 dávky 2–6 krát denně.
Aplikace se provádí po jídle, interval mezi aplikacemi je 1,5-3 hodiny.

Návod k použití:

  1. Otočte bílou trubičku do polohy kolmé k lahvičce.
  2. Přiložte trubičku k ústům a namiřte na postižené místo v ústech či krku.
  3. Silně zmáčkněte horní plochu lahvičky tolikrát, kolik dávek je předepsáno. Po dobu aplikace zadržte dech.

Před prvním použitím několikrát stříkněte do vzduchu.

Upozornění

Dlouhodobé užívání přípravku může vést ke vzniku přecitlivělosti, proto přípravek užívejte pouze po dobu nutnou k léčbě. Pokud se účinek přípravku neprojeví do týdne, poraďte se o další léčbě s lékařem. Zánět dásní může být příznakem onemocnění zubů, proto je v případě neúčinnosti léčby vhodná návštěva zubního lékaře.
Polknutí menšího množství přípravku je neškodné. Při náhodném požití většího množství dávek (zejména u dětí) vyhledejte ihned lékaře. Jako první opatření se pokuste vyvolat zvracení.


Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.


Balení
30 ml

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Zdroj: www.medicom-int.cz

 
Napište nám svůj dotaz