VALETOL 24 TBL

 
86 Kč / ks
 
 
 
Dostupnost SKLADEM
SUKL 0186199
Objednávkový kód 27744
EAN 8594002959937
Dotaz k produktu
 
 

Valetol obsahuje tři účinné látky: propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon působí proti bolesti, horečce a zánětu. Paracetamol působí proti bolesti a horečce. Dále přítomný kofein zlepšuje psychickou aktivitu, tlumí únavu i ospalost a zvyšuje účinky látek proti bolesti. Valetol je vysoce účinný na bolesti hlavy, zubů, menstruační bolesti, pooperační a revmatické bolesti. Valetol je vhodný pouze pro krátkodobou léčbu.

Složení:

Léčivé látky: Propyphenazonum 300 mg, Paracetamolum 150 mg, Coffeinum 50 mg v 1 tabletě.
Pomocné látky: Předželatinovaný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium – stearát, aluminium - stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalická celulosa.

Indikační skupina:

Analgetikum

Charakteristika:

Valetol je složený přípravek obsahující kombinaci léčivých látek – propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon působí proti bolesti, horečce a zánětu. Paracetamol působí proti bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Kofein zesiluje protibolestivé účinky obou složek, zejména u bolestí hlavy, zmírňuje únavu a zvyšuje duševní aktivitu.
Protibolestivý účinek nastupuje asi po půl hodině po požití přípravku a trvá několik hodin.

Indikace:

Valetol užívají dospělí a mladiství krátkodobě při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, migréně, při bolestech pohybového ústrojí, po operacích, při bolesti z nachlazení a při chřipce, při bolestivé menstruaci.

Kontraindikace:

Valetol nesmějí užívat pacienti se známou přecitlivělostí na léčivé látky přípravku anebo chemicky příbuzné látky, které se užívají proti zánětu a bolesti (např. kyselina acetylsalicylová), dále pacienti, kteří měli astmatický záchvat, kopřivku nebo alergickou rýmu po užívání těchto léků. Rovněž se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou pomocnou látku přípravku. Dále se Valetol nesmí užívat při těžším onemocnění ledvin, jater, při akutní žloutence, při alkoholizmu, při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku v akutním stavu. V případě, že jste prodělali vředovou chorobu žaludku a dvanáctníku, dále při onemocnění jater a ledvin, při vleklém zánětu slinivky břišní, při zvýšené funkci štítné žlázy, při závažných onemocněních srdce a krevního oběhu, včetně vysokého krevního tlaku, při poruchách krvetvorby a při alergiích se poraďte o vhodnosti užívání Valetolu s lékařem. Přípravek není určen pro dlouhodobé užívání pro riziko vzniku poruch krvetvorby.
Přípravek není určen pro děti mladší než 15 let.
Valetol se nesmí užívat v těhotenství a při kojení.

Nežádoucí účinky:

Během léčby Valetolem se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako kožní vyrážky nebo lehké zažívací obtíže (nevolnost a zvracení, tlak v nadbřišku, průjem). Velmi zřídka se po vyšších dávkách
objeví nespavost, neschopnost koncentrace, zvýšená dráždivost.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte o dalším užívání přípravku s lékařem.
Při výskytu alergických reakcí – kopřivka, senná rýma, dále při obtížích s dechem, při bušení srdce a otocích léčbu přerušte a ihned vyhledejte lékaře.

Interakce:

Účinky Valetolu a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání Valetolu a některých léků na spaní, léků proti epilepsii, některých antibiotik nebo současné pití alkoholu může způsobit poškození jater. Současné pití alkoholu a užívání protizánětlivých léků zvyšuje možnost krvácení ze zažívacího ústrojí a tvorby vředu. Valetol může zvýšit účinek léků
užívaných při cukrovce a léků snižujících krevní srážlivost.
V případě, že užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání Valetolu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Valetolem jiné volně prodejné léky.
Jestliže Vám bude další lékař předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již užíváte Valetol.

Dávkování a způsob použití:

Obvykle dospělí a mladiství užívají při bolesti 1 2 tablety Valetolu, dále podle potřeby po 1 tabletě v časových odstupech nejméně čtyřhodinových. Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den.
Valetol se užívá pouze krátkodobě.

Upozornění:

Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (bolest, horečka) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání Valetolu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte Valetol déle než 1 týden.
Během léčby se nesmějí pít alkoholické nápoje.
Tableta obsahuje 50 mg kofeinu, což odpovídá 1 šálku slabší kávy.
Při předávkování nebo náhodném požití více tablet dítětem je vhodné vyvolat zvracení a je nutno ihned vyhledat lékaře!

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním vnitřním obalu, vnitřní obal uchovávejte v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

24 tablet

 
Napište nám svůj dotaz